Rola mikrobiomu w naszym organizmie | Blog

Rola mikrobiomu w naszym organizmie

Dowiedz się więcej
arrow

Ciało jest pełne bilionów bakterii, wirusów i grzybów. Są one znane jako mikrobiom. Mikrobiom jelitowy odnosi się do wszystkich drobnoustrojów w jelitach, które działają jako kolejny narząd, który ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Mikrobiom jelitowy wpływa na organizm od urodzenia i przez całe życie, kontrolując trawienie pokarmu, układu odpornościowego, ośrodkowego układu nerwowego i innych procesów organizmu.

Brak równowagi niezdrowych i zdrowych drobnoustrojów w jelitach może przyczyniać się do przyrostu masy ciała, wysokiego stężenia glukozy i cholesterolu we krwi i innych zaburzeń. Pewne jest, że bakterie w naszych jelitach jedzą, to co my. Korzystają z naszego stołu. Co ciekawe, z badań wynika, że na skład mikrobioty jelitowej wpływa jedzenie z 24 ostatnich godzin. Można więc tym składem bakterii nieco manipulować.

Autor: Dr Hanna Stolińska

Inne artykuły

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Otrzymuj zniżki i vouchery.

Zasady wysyłania newslettera oraz przetwarzania danych osobowych w związku z wysyłaniem newslettera opisane są w Regulaminie Newslettera.
Administratorem twoich danych osobowych jest Purella Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-952) przy ul. Wiertniczej 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie na potrzeby realizacji zamówienia. Szczegółowe zasady ochrony Twoich danych osobowych, w tym twoje prawa z tym związane, opisane są w Regulaminie.