Czym są adaptogeny i dlaczego teraz są tak ważne i jak pomagają nam ustabilizować nasz organizm? | Blog

Czym są adaptogeny i dlaczego teraz są tak ważne i jak pomagają nam ustabilizować nasz organizm?

Dowiedz się więcej
arrow

Adaptogeny to nie magiczne rośliny na wszelkie dolegliwości, ale… zdecydowanie warto uzupełniać nimi naszą dietę. Rośliny i grzyby, które są adaptogenami nie mogą być toksyczne, zapewniają niespecyficzną odpowiedź na stres i pomagają w przywracaniu równowagi organizmu. Ich działanie doceniają astronauci w NASA oraz olimpijczycy. Adaptogeny mają bardzo duży potencjał antyoksydacyjny, wpływają korzystnie na układ nerwowy, odpornościowy oraz gospodarkę hormonalną. Obniżają stężenie kortyzolu, pomagają w zasypianiu i wpływają na jakość snu, niwelują zmęczenie, osłabienie, poprawiają koncentrację, jakość skóry, siłę mięśniową oraz libido. Ale pod jednym warunkiem !!! Regularnego stosowania (najlepiej wieczorem) oraz w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną. Do adaprogenów zaliczamy między innymi ostropest, macę, ahwagandę, korzeń lukrecji, grzyby reishi, grzyby shitakę.

Autor: Dr Hanna Stolińska

Inne artykuły

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Otrzymuj zniżki i vouchery.

Zasady wysyłania newslettera oraz przetwarzania danych osobowych w związku z wysyłaniem newslettera opisane są w Regulaminie Newslettera.
Administratorem twoich danych osobowych jest Purella Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-952) przy ul. Wiertniczej 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie na potrzeby realizacji zamówienia. Szczegółowe zasady ochrony Twoich danych osobowych, w tym twoje prawa z tym związane, opisane są w Regulaminie.